POŻEGNANIE BARBARY WACHOWICZ PRZYJACIELA POLSKIEJ SZKOŁY IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W CHICAGO

Z ogromnym bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Barbary Wachowicz -  Cudownej, Wielkiej Miłośniczki patrona naszej polskiej szkoły Tadeusza Kościuszki. Nie chce się wierzyć, że Odeszła, mimo że Chciała tak bardzo pozostawić nam i następnym pokoleniom jeszcze wiele dzieł o naszych Wielkich Polakach. Jej odejście było tak ciche, tak diametralnie różne od Jej życia, że trudno jest się z tym pogodzić. W naszych wspomnieniach, jak w kalejdoskopie, przewijają się piękne obrazy spotkań z Panią Barbarą w naszej szkole, w których starała się przybliżyć nam sylwetkę naszego patrona - wybitnego Polaka, artysty, stratega, bojownika o wolność i niepodległość na obu kontynentach. Jej obecność na uroczystościach 45, 50 i 60 - lecia naszej szkoły imienia Tadeusza Kościuszki w Chicago była dla nas wielkim świętem. To Ona właśnie naszym uczniom "dodawała skrzydeł", wzmacniała ich tożsamość narodową doceniając ich wysiłek w utrzymaniu języka przodków, kultury i tradycji narodowej.
Pani Barbara Wachowicz była Mistrzynią Słowa. Jej gawęd słuchali nie tylko uczniowie szkoły im. Kościuszki, ale słuchacze miejscowych rozgłośni radiowych i telewidzowie.
Jej odejście to niepowetowana strata dla Polski i całej patriotycznej Polonii.
Dla nas na zawsze pozostanie w pamięci jako Wielka Polka, Fioletowa Dama, Anioł Polskości, Fenomen Wiedzy, Pasjonatka i Tytan Pracy.
Mamy nadzieję, że teraz, Tam -  w Raju nadal pisze, ale przeczytać te dzieła będziemy mogli już kiedyś, jeśli na Raj sobie zasłużymy.
Z nadzieją i do zobaczenia nasza Droga Basieńko!
Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice Kościuszkowskiej Rodziny z Chicago.
Chicago, 7 czerwca 2018r

Sakrament Pierwszej Komunii Świętej
​z 12 maja 2018

Obozy Wakacyjne w Guerin Prep

ZAKUPY NA AMAZON

Używając link do zrobienia zakupów na Amazon możesz pomóc szkole. Wystarczy kliknąć na link i wejść na swoje konto. Z  twoich kwalifikujących się zakupów Amazon przeznaczy  0.5% na szkołę Kościuszki. Ciebie to nic nie kosztuje a szkole się przyda każde dofinansowanie.

Najnowsze Zdjęcia

Lista Email
Szkoła Kościuszki wysyła wszystkie informacje do rodzicówi drogą elektroniczną. Jeżeli podczas zapisów do szkoły nie został podany adres email lub adres został błędnie zapisany możesz sam się dopisać do naszej listy email.
Po przejściu na stronę Informacje zjedź w dół do sekcji Lista Email.
Egzamin z języka polskiego STAMP4S dla Seal of Biliteracy
W kwietniu 2018 r. w amerykańskich szkołach dostępny będzie test STAMP4S z języka polskiego, który może być użyty dla celów Seal of Biliteracy. Kliknij na tytuł by przeczytać cały artykół.